KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464146
*
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:12:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 19:10:51
1
300 kr
7/9 17:47:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 19:10:51 | 1 | 300 kr |
| 7/9 17:47:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk mÃ¥lare, tecknare och arkitekt.Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



